W sobotę 30 maja drzwi Biblioteki Głównej były szeroko otwarte długo po zmierzchu dla wszystkich odwiedzających. Nasza książnica włączyła się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek.
W Oddziale dla Dzieci najmłodsi czytelnicy bawili się wspólna lekturą bajek, własnoręcznym tworzeniem zakładek (pod kierunkiem Mai Żmudy z Galerii Rękodzieła „Kulturowo Mi”) i rywalizacją w turnieju gier komputerowych.
Dzięki uprzejmości dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. J. Zarębskiego na spektakl kabaretowy „Piosenki PRL-u 2” mogliśmy zaprosić około 230 osób do Sali Koncertowej im. I. Dubiskiej. Toruńscy aktorzy, przypominając przeboje sprzed lat w nowych aranżacjach i i okraszając je dowcipnymi komentarzami, rozbawili i zachwycili publiczność. Świadczyły o tym głośne i długie oklaski oraz gromki śmiech. Po występie, w bibliotecznym holu, można było zrobić sobie zdjęcie z makietą, która upodabniała wszystkich  chętnych do przodowników pracy.
W Saloniku Literacko-Artystycznym, po raz ostatni w Inowrocławiu, w ramach finisażu ekspozycji, prezentowano oryginalne portrety fotograficzne utalentowanych artystów i naukowców pod wspólnym, nieco prowokującym tytułem „Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!” Od godziny 20.30 członkowie formacji muzycznej „drUMMat przy pomocy dźwięków i obrazów zabrali publiczność w podróż przez czas, galaktyczną przestrzeń i świat fascynującej wyobraźni Stanisława Lema w widowisku muzyczno-literackim „GoLem”.
Przed wejściem do Wypożyczalni pojawił się kiermasz taniej książki. Całkowicie za darmo Wypożyczalnia oferowała zapisy do Biblioteki i korzystanie z jej zbiorów. Dodatkowymi atrakcjami były quiz literacki z fantami i bilety promocyjne do Kawiarni Cart d’Or .
Jak się wydaje, tej niezwykłej nocy każdy odwiedzający, bez względy na wiek oraz artystyczne, naukowe i literackie upodobania, znalazł ciekawy sposób spędzenia wolnego czasu.

{webgallery}img077img078img079img080img081img082img083img084img085img086img087img088img089img090img091img092img093img094img095img096img097{/webgallery}