Konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim był jednym z atrakcji towarzyszących wystawie fotografii i eksponatów pt. „Nasze Powstanie na Kujawach Zachodnich 1918 – 1919”. Już znamy wyniki testów i szczęśliwców, którzy otrzymają karty upominkowe do sklepu Empik o wartości 100 zł.

W okresie od 16 lutego do 16 marca 2022 r. w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu, można było oglądać wystawę fotografii i eksponatów pt. „Nasze Powstanie na Kujawach Zachodnich 1918–1919”. Ważnym elementem całego wydarzenia był konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim zrealizowany w formie testu. W dniu otwarcia wystawy chętne osoby mogły wypełnić przygotowany test, do wyboru w dwóch poziomach – podstawowym i rozszerzonym. Ponadto przez cały czas trwania wystawy można było wypełnić mini test (5 pytań).

Wydarzenie spotkało się z dużą aprobatą zarówno mieszkańców, zorganizowanych grup szkolnych oraz kuracjuszy, a testy wiedzy cieszyły się sporym zainteresowaniem, bo łącznie wzięły w nich udział 52 osoby – relacjonują organizatorzy.

Po sprawdzeniu wyników, komisja konkursowa postanowiła przyznać trzy równorzędne nagrody w każdej z kategorii. Tym samym nagrody w postaci kart upominkowych do sklepu Empik o wartości 100 zł otrzymują:

(poziom  podstawowy)

  • Mikołaj Mościcki (26 pkt. / na możliwych 30)
  • Sergiusz Kaźmierski (25 / 30)
  • Marek Wiśniewski (25 / 30)

 

(drugi rozszerzony)

  • Marcin Steppa (25 pkt. / na możliwych 37)
  • Zuzanna Hałas (23 / 37)
  • Marcin Nowak (20 / 37)

 

Ponadto wszystkie osoby, które prawidłowo wypełniły mini test – było takich 13 –  twórcy wydarzenia również postanowili nagrodzić. Będą to albumy z fotografiami o tematyce historycznej.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i zachęcamy do dalszego „szlifowania” swojej wiedzy i do uczestnictwa w teście za rok. W celu przekazaniu nagród organizatorzy skontaktują się z nagrodzonymi osobami telefoniczne.

Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Historyczne „Iskra”, Kujawskie Centrum Kultury oraz Miasto Inowrocław, a współorganizatorami Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz Stowarzyszenie „Garnizon Bydgoszcz”.