Wzorem lat ubiegłych zachęcamy wszystkich do współtworzenia z nami tego dnia. Mamy  nadzieję, iż uda nam się zachęcić mieszkańców Inowrocławia i okolic do uwalniania swoich książek i sięgania po te już wędrujące.

W tym roku 16 czerwca – na jeden dzień powstanie nietypowa plenerowa biblioteka bez półek! Na drzewach przed Biblioteką Główną (ul. Kilińskiego 16) pojawią się książki, które będzie można jak najlepsze owoce – zerwać i wziąć ze sobą do domu! Jeśli znaleziona pozycja spodoba nam się tak bardzo, że nie będziemy chcieli się z nią rozstać, oczywiście można ją będzie zatrzymać. Jednak nie bądźmy samolubni i przynieśmy w zamian inną, równie wartościową i pozostawmy ją w holu Biblioteki, gdzie cały rok działa regał z publikacjami na wymianę!

W Inowrocławiu są także jeszcze inne miejsca, w których można znaleźć lub zostawić książki dając im w ten sposób ”drugie życie”. Szczegółowych informacji na ten temat należy szukać na stronie www Biblioteki, gdzie zamieściliśmy logo: „Książka na wymianę”.

Regały bookcrossingowe znajdziecie w: Kawiarni Zdrojowej w Solankach, Pijalni Wód – Palmiarni „Inowrocławianka” oraz NZOZ „Przychodni Rąbin” (ul. Kleeberga 1). W tym roku do akcji dołączyły: Restauracja 32 (ul. Królowej Jadwigi 32), Dom Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” (ul. Wachowiaka 6 i ul. Łokietka 12), Dom Pomocy Społecznej dla Osób w Podeszłym Wieku (ul. Wierzbińskiego 49) oraz Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. L. Błażka (ul. Poznańska 97). Regały z uwolnionymi książkami znajdują się na Oddziale Dziecięcym oraz  Laryngologicznym. Tam oraz w bibliotecznej Filii 5 (działającej w Szpitalu) można pozostawić książki z własnej domowej biblioteki do których już nie sięgamy, a które z całą pewnością zainteresują inne osoby. Dzięki temu każdy, kto ofiaruje lub zabierze książkę przyczyni się do popularyzacji czytelnictwa, poszerzy swoje horyzonty i przy okazji zapewni sobie i innym sporo frajdy!