Z okazji Roku Jana Karskiego zapraszamy do Saloniku Literacko-Artystycznego na wystawę poświęconą jednej z najwybitniejszych postaci XX wieku, bohaterowi II wojny światowej, Sprawiedliwemu Wśród Narodów Świata, obywtelowi Stanów Zjednoczonych, Honorowemu Obywatelowi Państwa Izrael.
Ekspozycję pt. Człowiek przez duże „C” wypożyczono z Międzynarodowego  Instytutu Dialogu i Tolerancji im. Jana Karskiego w Rudzie Śląskiej. Ilustrowane plansze  przedstawiają  najważniejsze fragmenty biografii  legendarnego kuriera Polskiego Państwa Podziemnego, „Człowieka, który próbował powstrzymać Holokaust”. Jan Karski ryzykował własnym życiem, żeby dotrzeć do świata z przekazem z piekła zgotowanego na ziemi ludziom przez ludzi. Dotychczas wystawa gościła w kilkunastu ośrodkach kulturalnych zarówno na terenie kraju, a także w Stanach Zjednoczonych. Uzupełnieniem ekspozycji są publikacje prasowe i książkowe dostępne w naszej książnicy oraz filmy wypożyczone z Muzeum Historii Polski.
Zapraszamy do zwiedzania, a grupy zorganizowane na projekcje filmowe. Wystawa będzie czynna do 23.12, w godzinach otwarcia Saloniku Literacko-Artystycznego. Wstęp wolny!

{webgallery} Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. Człowiek przez duże „C”! Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. Człowiek przez duże „C”! Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. Człowiek przez duże „C”! Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. Człowiek przez duże „C”! Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. Człowiek przez duże „C”! Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. Człowiek przez duże „C”! Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. Człowiek przez duże „C”! Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. Człowiek przez duże „C”! {/webgallery}