Ekspozycja fotografii Marka Niedźwieckiego pt. „Australia okiem Niedźwiedzia”– wystawiona w Saloniku Literacko-Artystycznym  – dowodzi, że nie trzeba wydawać kroci, by na moment przenieść się do miejsca odległego od Polski kilkanaście tysięcy kilometrów. Wystarczy 80 wielkoformatowych fotografii słynnego radiowca oraz… odrobina wyobraźni.

Licznie zgromadzeni uczestnicy wernisażu odbyli tę metaforyczną podróż od Tasmanii, poprzez Wiktorię, Nową Południową Walię, Terytorium Północne aż po Australię Zachodnią. Ale czym byłoby zwiedzanie bez odrobiny historii? Ayers Rock, Port Arthur, Pinnacles czy 12 Apostołów – te i inne turystyczne atrakcje odkryły swoje tajemnice.

Najlepszym kompanem w tak dalekiej podróży okazała się książka. Dla wszystkich jej miłośników przygotowaliśmy encyklopedie, przewodniki oraz czasopisma dotyczące najmniejszego kontynentu i uzupełniliśmy je publikacjami Marka Niedźwieckiego.

Ale wystawa to nie tylko fotografie i książki. Wakacyjna ekspozycja to również zestaw kilkunastu gadżetów przywiezionych wprost z szóstego co do wielkości państwa Świata. Oprócz bumerangu – który kojarzy się wyłącznie z Australią i zamieszkującymi ją Aborygenami – obejrzeć można m.in. piłkę do futbolu australijskiego, koszulkę i bumerang.

Zadbaliśmy również o porządną dawkę uśmiechu. Kolekcja internetowych memów dotyczących Australii to gwarancja dobrego humoru na długie godziny po opuszczeniu wystawy.

Wystawa potrwa do 31 sierpnia i będzie czynna w godzinach otwarcia Saloniku Literacko-Artystycznego.

Zapraszamy! WSTĘP WOLNY!

{webgallery}image2758image2759image2760image2761image2762image2763image2764image2765image2766image2767{/webgallery}