W marcu podczas spotkań DKK rozmawiano o książkach: „Nauczycielka”, „Stulecie Winnych”, „Mężczyzna imieniem Ove” i „Tulipanowy wirus”.

Wypożyczalnia dla Dorosłych
Podczas marcowego spotkania DKK działającego przy Wypożyczalni dla Dorosłych dyskutowano
o książce Judith W. Taschler pt.”Nauczycielka”.
„Nauczycielka”, to opowieść o związku Matyldy i Xavera. Poznali się na studiach, łączyło ich wiele, wspólne pasje-miłość do literatury i zamiłowanie do tworzenia ciekawych historii. Jednak po 16. latach Xaver odchodzi bez słowa pożegnania. Matylda ciężko to znosi, bardzo długo nie może zrozumieć, co skłoniło Xavera do odejścia. Po latach dochodzi do ponownego spotkania dwojga, kiedyś bliskich sobie ludzi.
Powieść austriackiej autorki to ciekawy i intrygujący thriller psychologiczny.

Następne spotkanie 26.04.2016 r. o godz. 16.00 (Salonik Literacko-Artystyczny lub Czytelnia Regionalna). Będziemy rozmawiać o książce Magdaleny Grzebałkowskiej pt.”1945. Wojna
i pokój”.

Filia 1
Klubowicze rozmawiali o pierwszym tomie trylogii pt. „Stulecie Winnych”. Jest to wspaniale napisana saga o rodzinie Winnych z podwarszawskiego Brwinowa. Akcja książki rozpoczyna się tuż przed wybuchem I wojny światowej, a kończy po stu latach – w roku 2014. W tomie pierwszym poznajemy seniorów rodu wraz z dziećmi i wnukami, przeżywamy wraz z nimi trudy I wojny, epidemię grypy hiszpanki, czasy dwudziestolecia międzywojennego oraz nadchodzącą kolejną wojnę.
Następne spotkanie odbędzie się 21 kwietnia o godz. 16.00 na temat książki Anity Shreve „Światło na śniegu”.

Filia 3
Czytelniczki DKK Filii nr 3 spotkały się we wtorek 29 marca 2016 r., by porozmawiać o książce „Mężczyzna imieniem Ove” Fredricka Backmana. Powieść młodego szwedzkiego autora budzi zarówno śmiech jak i wywołuje łzy wzruszenia. Historia człowieka, który we współczesnym społeczeństwie czuje się samotny i wyobcowany, wbrew pozorom jest pełna humoru i nastraja pozytywnie.

Następne spotkanie Klubu odbędzie się dnia 26 kwietnia 2016 r. o godz. 16.00. Tematem dyskusji będzie książka pt. „Złodziejki czasu” Hanny Cygler.

Filia 7
Tym razem czytelniczki z Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii nr 7 odbyły podróż do  XVII – wiecznej Holandii. Wszystko za sprawą powieści Danielle Hermans „Tulipanowy wirus”. To kryminał osadzony we współczesnym Londynie, którego zagadka sięga XVII wieku. Autorka nawiązuje do historii swego kraju, tulipomanii i kryzysu ekonomicznego, pokazując przy okazji, jak wielki wpływ na teraźniejszość mają zdarzenia z tak odległych czasów. Książka dostarcza sporej wiedzy historycznej o nieznanym nam i bardzo ciekawym wycinku z historii Holandii. To też opowieść o wolnej woli, nauce i religii, a także o chciwości, pysze i arogancji.

Następne spotkanie Klubu odbędzie się dnia 26 kwietnia 2016 r. o godz. 11.00. Tematem dyskusji będzie książka Wojciecha Jagielskiego pt.”Wszystkie wojny Lary”.

{webgallery}img958img959img960img961img962img963img964img965{/webgallery}