Wszystko dosłownie zaczęło się od kropki, a ściślej od Petera Reynoldsa i jego książki pt. „Kropka”. Przekazane w prostych słowach i ilustracjach przesłanie, trafiło do serc wielu czytelników i zapoczątkowało światowe świętowanie. Bo warto pamiętać o małej Vashti, która odważyła się zrobić cokolwiek i narysować choćby kropkę, by w konsekwencji odkryć w sobie talent i uwierzyć w siebie… To książka ucząca odwagi i śmiałości, poszukiwania własnej drogi i wiary we własne możliwości. Postaw kropkę i zobacz, co się stanie! Zacznij od kropki czyli od jednego małego kroku!
Całodzienna zabawa w Filii nr 7 służyła wzmocnieniu w nas tych wszystkich wartości. Młodsi i starsi czytelnicy poznali książki P. Reynoldsa przedstawione także w formie prezentacji multimedialnej, tworzyli własne kropki ożywiane w formacie 3D za pomocą aplikacji quiver, rozwiązywali kropkowane labirynty i łamigłówki, komponowali obrazy z łączonych kropek oraz pozowali do kropkowanej foto – budki.
W Filii nr 1 wydarzenie to stało się świetną okazją do kolejnego spotkania w ramach integracji pokoleń „Czytajmy razem”. Dzieci z Przedszkola „U Jasia i Małgosi” wysłuchały książeczki „Kropka”, którą przeczytała zaprzyjaźniona Czytelniczka, Pani Ewa Kempska. Maluchy miały również okazję spróbować swoich artystycznych sił i tak jak bohaterka stworzyć własne kropkowe prace.