Opowieści o Wiedźminie zna każdy kto choć raz „otarł” się o polską literaturę fantastyczną. Geralt, Jaskier, Yennefer, strzygi, elfy, smoki, diabły, krasnoludy – to niezapomniane postacie, które na stałe weszły do kanonu masowej popkultury. Najważniejsze w świecie Wiedźmina są: rodzina, miłość, przyjaźń. Główny bohater wyszkolony do zabijania potworów troszczy się tylko o kilka najbliższych mu osób.

Z okazji wydania przez Andrzeja Sapkowskiego nowej powieści z przygodami Geralta z Rivii i jego przyjaciół pt. „Sezon Burz” Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu ogłasza konkurs czytelniczy pt. „Wiedźmin”. 
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest znajomość dwóch pierwszych tomów opowieści o Wiedźminie pt. „Ostatnie życzenie” i „Miecz Przeznaczenia”.

Eliminacje pisemne odbędą się 6 grudnia o godz.16.00 w Filii nr 4 Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza, ul. Poprzeczna 29 w Inowrocławiu.

Finał odbędzie się 13 grudnia o godz.16.00 w Filii nr 4 Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza, ul. Poprzeczna 29 w Inowrocławiu.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza – www.jan-kasprowicz.bmino.pl i facebooku.

Wszelkich informacji udziela Dorota Kubska, telefon 52-3575108, e-mail:filia4@onet.pl Filia nr 4 Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, ul. Poprzeczna 29.