Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza w czwartek 6 czerwca br. o godzinie 1800 do Saloniku Literacko-Artystycznego (ul. Kilińskiego 16) na wernisaż wystawy Inowrocław i okolice w rysunku Jolanty Młodeckiej. 

Jolanta Młodecka urodziła się we Włocławku. Ukończyła Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1988 r. pracuje we włocławskim oddziale „Gazety Pomorskiej”. Maluje i rysuje postaci oraz zabytkowe obiekty z regionu kujawsko-pomorskiego. Jej prace prezentowane są na łamach gazety. Wyróżniona przez ministra kultury Złotą Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Zabytków”. 

Na wystawie Inowrocław i okolice w rysunku Jolanty Młodeckiej znalazło się ponad 70 reprodukcji prac autorki wykonanych głównie w latach 90. XX wieku. Rysunki przedstawiają inowrocławskie budynki o znaczeniu historycznym i zabytkowym oraz znanych inowrocławian. Ekspozycje dopełniają teksty Piotra Strachanowskiego oraz Gizeli Chmielewskiej, osób współpracujących z autorką prac. W Saloniku Literacko-Artystycznym swoje miejsce znalazły również wizerunki obiektów położonych w powiecie inowrocławskim, a nawet spoza jego granic.

Zapraszamy na sentymentalny i pełen niespodzianek spacer po Inowrocławiu i jego okolicach oraz na spotkanie z autorką rysunków Jolantą Młodecką.

Wstęp wolny!