Od września Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza ponownie dzieci, młodzież i dorosłych na cykliczne, bezpłatne warsztaty literackie, plastyczne, filmowe i językowe.

W poniedziałki, od 3 września, dwa razy w miesiącu w Pracowni Literacko-Artystycznej o godzinie 16:30 miłośnicy dobrej książki będą mogli porozmawiać o swojej pasji. Osoby piszące do szuflady będą miały szansę opublikowania własnych, najlepszych utworów. O kulturalne odkrycia, dobrą atmosferę i ciekawe tematy spotkań zadba poeta Michał Siewkowski. Tydzień później, 10 września, o godzinie 17:00, powrócą projekcje kina artystycznego i dyskusje w Saloniku Literacko-Artystycznym w ramach Spotkań z Filmem, prowadzonych przez Łukasza Oliwkowskiego.

Literackie zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży powracają od środy 12 września. W czwartki o godzinie 10:00 znów będzie można zadbać o formę fizyczną na zajęciach fitnessu dla seniorów (od 13 września), o 11:30 poćwiczyć język niemiecki, a o 17:15 – angielski (od 6 września). Czwartkowe popołudnia od 13 września wypełnią również lekcje języka angielskiego dla dzieci oraz zajęcia plastyczne, prowadzone przez Alicję Kaczmarek dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

Od 7 września, w piątki o godzinie 10:00 warsztaty haftu i szydełkowania poprowadzi Małgorzata Sobota, a naukę podstaw gry w szachy będzie można zgłębiać pod okiem Piotra Czarnolewskiego o godzinie 16:00.

Wszystkie warsztaty odbywać się będą w siedzibie przy ul. Kilińskiego 16. Dodatkowych informacji można zasięgnąć osobiście, telefonicznie (52/35-75-249)) lub na stronach internetowych: www.jan-kasprowicz.bmino.pl, www.facebook.com/bmijk.inowroclaw. Wstęp wolny!