Od września zapraszamy ponownie dzieci, młodzież i dorosłych na cykliczne, bezpłatne warsztaty literackie, plastyczne, filmowe i językowe.
W poniedziałki, od 16 września, o godzinie 17.00 powrócą projekcje kina artystycznego i dyskusje w ramach Spotkań z Filmem, prowadzonych przez Łukasza Oliwkowskiego.
We wtorki, od 3 września, dwa razy w miesiącu o 16.00 do gry i zabawy skłaniać będzie sekcja brydżowa KARO. Pół godziny później (o 16.30) miłośnicy dobrej książki porozmawiają o swojej pasji. Osoby piszące do szuflady będą miały szansę zaprezentowania i opublikowania utworów. O kulturalne odkrycia, dobrą atmosferę i ciekawe tematy spotkań Pracowni Literacko-Artystycznej zadba poeta Michał Siewkowski. O 17.00 we wtorek 24 września znów ruszy Koło Miłośników Płyt Winylowych WINYLovers.
Od 11 września w środy będzie można podróżować Z bajką dookoła świata, dzięki zajęciom terapeutycznym z wykorzystaniem literatury dziecięcej, zabawie przy muzyce i rozwiązywaniu zagadek.
Od 5 września w czwartki o godzinie 9.00 znów seniorzy zadbają o formę fizyczną na zajęciach fitnessu, o 16.00 każdy będzie miał okazję poćwiczyć język niemiecki, a o 17.15 – angielski. W czwartek 19 września o 15.00 powraca Świat wyobraźni – zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, prowadzone przez instruktorkę Alicję Kaczmarek. Tego samego dnia, także dla dzieci, o 1615 rozpoczną się cykliczne lekcje języka angielskiego.
W piątki, od 6 września, o godzinie 10.30 artystycznego haftu i szydełkowania nauczy Małgorzata Sobota, a naukę podstaw gry w szachy będzie można zgłębiać pod okiem Piotra Czarnolewskiego o godzinie 16.00.
Wszystkie warsztaty odbywać się będą w siedzibie przy ul. Kilińskiego 16. Dodatkowych informacji można zasięgnąć osobiście, telefonicznie (52/35-75-249)) lub na stronach internetowych: www.jan-kasprowicz.bmino.pl, www.facebook.com/bmijk.inowroclaw. Wstęp wolny!