Dziś (5 kwietnia br.) przed południem młodzież z inowrocławskich szkół ponadgimnazjalnych rozpoczęła swoją przygodę z reportażem. W Filii nr 1 odbyły się pierwsze z cyklu zdalnych warsztatów reportażowych „Głosem, piórem i obrazem” – sztuka tworzenia reportażu.

Rekrutacja na warsztaty przebiegła błyskawicznie. 31 śmiałków zgłosiło swą chęć udziału w nietypowych warsztatach reportażowych opracowanych specjalnie dla naszej biblioteki przez dziennikarkę i podróżniczkę Kamilę Kielar. Warsztaty prowadzone w formie e-learningu to nie lada gratka dla wszystkich, którzy w przyszłości stawiają na kształcenie wyższe oraz kontakt z nowymi technologiami. Umieszczone na platformie MOODLE materiały w formie plików tekstowych, prezentacji i filmików na temat reportażu uczestnicy mogą przeglądać w dowolnym miejscu i czasie, samodzielnie decydując o tempie kształcenia. Podczas pierwszych zajęć młodzież zapoznawała się z zagadnieniem reportażu jako formy wyrazu, zyskała wiedzę na temat wyznaczników oraz rodzajów tego gatunku literackiego. Do wykonania było także kilka zadań, sprawdzających umiejętności zdobyte w trakcie pierwszych zajęć. Nastepne zajęcia odbędą się 12, 19 i 26 kwietnia, na nich uczestnicy poznają kolejne tajniki sztuki tworzenia dobrego materiału reportażowego.

Wydarzenie współorganizowane ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów”, w ramach projektu „Cesarze Reportażu”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

{webgallery}image0398image0399image0400image0401{/webgallery}