Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród”
29 września br. w całej Polsce obchodzony był Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji w wielu polskich bibliotekach zorganizowane zostało wspólne czytanie. Przedszkolaki z „Muzycznej Krainy”, uczniowie z SP2 oraz wszystkie chętne dzieci przybyły, aby posłuchać czytanych fragmentów m.in.: „Detektywa Pozytywki”, „O duchu, który się bał”, „Ważyła sroczka kaszkę”, „Wesołe historie”. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki, a także wykonali zawieszki na drzwi.  

Wzór zawieszek na drzwi wykonywanych w „Tajemniczym Ogrodzie” pochodzi ze strony czytamsobie.pl

Filia nr 1 dla Dzieci i „Młodzieży
Sześciolatki z Przedszkola „U Jasia i Małgosi”, wysłuchały książeczki „Tupcio Chrupcio i nic pełna niespodzianek”, obejrzały książeczki z tej serii, a także wykonały przestrzenne myszki z papieru.

Filia nr 2 dla Dzieci
Zaproszenie do wspólnego czytania przyjęły przedszkolaki z przedszkola nr 4 „Słoneczko”. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania milusińskich z treścią baśni braci Grimm pt. „Brat i siostra” zaprezentowanej w teatrzyku Kamishibai. Przedszkolaki wzięły udział w licznych zabawach przygotowanych dla nich specjalnie na ten dzień. Najmłodsi czytelnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat rozmaitych baśni i bajek. Dużo radości sprawiły im zabawy ruchowe tj. łowienie złotych rybek, zatrute jabłko, oddzielenie grochu od fasoli oraz baśniowe improwizacje ruchowe.

Filia nr 7
Obchody Dnia Głośnego Czytania zachęciły do dowiedzenia filii Biblioteki Miejskiej przedszkolaki z „Muzycznej Krainy”. Dzieci nie tylko wysłuchały książek „Ruthie i jej kłamstewka” i „Fiord i zaginiony naszyjnik”, ale także dowiedziały się, jakie zalety płyną z czytania.

{webgallery}image0732image0733image0734image0735image0736image0737image0738image0739image0740image0741image0742image0743image0744image0745image0746image0747{/webgallery}