Czy wiesz, że…
… e-książki mają już ponad 40 lat?
A pierwsza kolekcja e-booków powstała w 1971 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą Project Gutenberg – na cześć wynalazcy druku!

Czy wiesz, że…
… 9.03.2015 r. (poniedziałek) o godz. 11.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym (ul. Kilińskiego 16) odbędzie się spotkanie z przedstawicielem platformy IBUK.Libra, która udostępnia e-booki. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak sprawnie korzystać z platformy i e-książek – przyjdź. Wstęp wolny!!!
W chwili obecnej darmowy dostęp do 1053 publikacji możliwy jest tylko dla osób, które są naszymi czytelnikami.
Nie masz karty bibliotecznej zmień to i zapisz się do Biblioteki, a będziesz mógł korzystać z e-książek!!!!

Czy wiesz, że…
…osoby, które odebrały PIN w Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Miejskiej, co miesiąc (począwszy od marca br.), na stronie internetowej IBUK.Libra, będą mogły przeczytać jedną z książkowych nowości Grupy Wydawniczej PWN. Jak zapewnia właściciel platformy wśród gorących tytułów nie zabraknie beletrystyki, literatury faktu czy publikacji popularnonaukowych. Czytelnicy będą mieli możliwość zapoznania się z e-Książką Miesiąca przez 30 dni. Czas na jej przeczytanie będzie odmierzał specjalny zegar.

Czy wiesz, że…
… na stronie www Biblioteki Miejskiej w Inowrocławiu znajdziesz linki do najciekawszych kolekcji książek cyfrowych z Polski i świata?
Sprawdź pomarańczową zakładkę: DARMOWE KOLEKCJE E-BOOKÓW!

Czy wiesz, że…
…nasza książnica od 2011 r. tworzy sukcesywnie Inowrocławską Bibliotekę Cyfrową
– a jej zasoby – możesz sprawdzić na stronie: http://dlibra.bmino.pl

Czy wiesz, że…
…w Czytelni Biblioteki dostępny jest – aktualizowany na bieżąco – System Informacji Prawnej LEX umożliwiający dostęp do: Dzienników Ustaw, Monitorów Polskich, Dzienników Urzędowych, Resortowych, Wojewódzkich itd.