Jak wyglądała rzeczywistość i teatralna scena za czasów Szekspira? Jak teatr był postrzegany i jak aktorzy radzili sobie z problemami inscenizacyjnymi? Tego wszystkiego – i wiele, wiele więcej – dowiedzieć się będzie można już 17 maja br. o godz. 10:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym na niezwykłej lekcji multimedialnej, na którą zapraszamy młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zajęcia poprowadzi Marta Głowicka z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Po lekcji, o godz. 12:00 rozpoczną się warsztaty aktorskie oparte o analizę i interpretację fragmentu dramatu Mistrza ze Stratfordu, rozmowę o pomysłach na jego aranżację sceniczną, a także projekcję wybranych realizacji filmowych i teatralnych.

Lekcja i warsztaty prowadzone będą zarówno w języku polskim jak i angielskim. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: (52) 357-46-38.

Lekcję i warsztaty zrealizowano w ramach festiwalu „Wiele hałasu o Szekspira”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.