Książki, filmy, audiobooki, regionalia, planszówki, a nawet zabawki. Gdzie tego szukać? „Znajdziesz mnie w bibliotece”, to odpowiedź i zarazem hasło tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek. Jest to cykliczna ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo i biblioteki, która powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.
Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza po raz kolejny włącza się w te obchody i proponuje – w dniach od 8-15 maja – szereg atrakcji.
Dla najmłodszych czytelników Oddział dla Dzieci przygotował konkurs związany z literaturą „8 przygód z książką”.
Czytelnia Główna zachęca do udziału w grze bibliotecznej – „Znajdziesz mnie w bibliotece”. W folderach konkursowych znajdują się fotografie zbiorów lub wyposażenia charakterystycznego dla placówek biorących udział w zabawie. Mamy nadzieję, że gra sprawi dużo frajdy i pozwoli przekonać się, czy znacie książnicę jak własną kieszeń.
W oknach Biblioteki Głównej zawiśnie wystawa fotografii Sylwii Filipczak, na których w roli modelki wystąpiła Lena Ziętek – uczennica III Liceum Ogólnokształcącego, finalistka konkursu Wielkopolska Miss Nastolatek 2020. Tłem dla przedstawionych zdjęć jest oczywiście „nasza” biblioteka.
Przed Wypożyczalnią dla Dorosłych zostanie zaprezentowana ekspozycja „Książka zawsze jest przy mnie”, prezentująca fotografie czytelników w niecodziennych sytuacjach.
Ponadto od 10 maja będzie można obejrzeć wystawę „Leśne inspiracje”, na której pojawią się m.in. prace plastyczne malowane na drewnie, naszej koleżanki – Anety Muskały z Oddziału dla Dzieci.
Filia nr 1 przygotowała zabawę dla dorosłych pod arcytrudnym tytułem „Konstantynopolitańczykowianeczka i nie tylko!”

Foldery gry Znajdziesz mnie w bibliotece:

Folder 2 Folder1

Regulamin Znajdziesz Mnie w Bibliotece

Konkurs dla dzieci w wieku od 5-7 lat „8 przygód z książką”

regulamin-8 przygód z książką

folder konkursowy-8 przygód z książką

Zapraszamy do wspólnego świętowania.

tydzień bibliotek