26 stycznia 2017 r. to dla nas dzień szczególny. Tego dnia przypada 70. rocznica wznowienia działalności Biblioteki po II wojnie światowej. W związku z tym przygotowaliśmy szereg atrakcji, m.in.: konkursy, wystawę i spektakl!

Wszyscy sympatycy Biblioteki będą mogli wykazać się swoją wiedzą w dwóch konkursach: literackim „70 na 70”,  rozpropagowanym we wszystkich filiach Biblioteki oraz facebook’owym pn. „Old face”, w którym do starych fotografii trzeba będzie dopasować nazwę odpowiedniej placówki.

Czytelnicy, którzy przetrzymują książki mają jedyną w swoim rodzaju szansę na uniknięcie kary. Wystarczy, że przyniosą je tego dnia do Biblioteki, a kara zostanie anulowana!

Wszyscy Ci, którzy urodzili się 26 stycznia i w ramach świętowania pojawią się w progach książnicy otrzymają drobne upominki, a dzieci urodzone 26 stycznia 2017 r. otrzymają „literacką wyprawkę”.

O godz. 16.15 w Oddziale dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” odbędzie się specjalna lekcja języka angielskiego z cyklu „Four o’clock”, której bohaterem będzie… biblioteka! 

O 17.00 w holu Biblioteki Głównej odbędzie się wernisaż wystawy pn. „Portret z lustrem”. Będzie to ekspozycja dotycząca historii Biblioteki od roku 1947 do dnia dzisiejszego. Uwaga! Na wszystkich zwiedzających czeka SŁODKA NIESPODZIANKA!

Zwieńczeniem bibliotecznych obchodów będzie spektakl teatralno-kabaretowy pt. „Gienia Z.” (godz. 18.00, Salonik Literacko-Artystyczny) w wykonaniu Bożeny Borowskiej, aktorki Teatru Nowego w Poznaniu.  Bezpłatne WEJŚCIÓWKI na spektakl są do odbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Kilińskiego 16).

Impreza została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia.