W dniu 21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji inowrocławska Biblioteka przygotowała atrakcje kulturalne dla miłośników poezji i nie tylko.

W tym dniu na figurkach trzech żaczków znajdujących się przy ul. Królowej Jadwigi i dwóch przy wejściu do Parku Solankowego powieszone zostaną kartki z wierszami inowrocławskich twórców, uczęszczających na warsztaty literackie do Biblioteki Miejskiej. Książnica chce w ten sposób zachęcić mieszkańców miasta i jego gości, aby tego szczególnego dnia zabrali ze sobą do domu cząstkę lokalnej poezji.

Po południu organizator zaprasza do Saloniku Literacko-Artystycznego (ul. Kilińskiego 16) na wieczór z twórczością Michała Siewkowskiego, doktora nauk humanistycznych, poety i krytyka literackiego. Podczas spotkania gość Biblioteki będzie prezentował najnowszy tomik poezji o wyrafinowanym i enigmatycznym tytule „Na tyłach wiersza”. Rozmowę z Michałem Siewkowskim poprowadzi Bartosz Wiśniewski. Impreza rozpocznie się o godzinie 18.00. Wstęp wolny!