23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym szczególnym – dla wszystkich bibliotekarzy i miłośników literatury – dniu przygotowaliśmy szereg atrakcji.

Jak co roku zorganizowaliśmy kiermasz taniej książki, gdzie za kilka złotych można było kupić książkę niemal z każdego gatunku i dziedziny. Po miejskich drogach kursowały autobusy, w których odtwarzano wybrane przez bibliotekarzy audiobooki. We wszystkich filiach dla dorosłych zorganizowaliśmy quiz z nagrodami. O godz. 11:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym rozpoczęły się warsztaty kaligrafii prowadzone przez teoretyka pisma odręcznego Henryka Kuleszę, który o godz. 18:00 otworzył autorską wystawę pn. „Litera i detal”. Ekspozycja czynna będzie do 20 maja w godzinach otwarcia Saloniku Literacko-Artystycznego.

Filia nr 2 dla Dzieci świętowała w Żłobku Miejskim “Maja”. Bibliotekarz rąbińskiej placówki odwiedził w tym dniu grupę “Biedronek”. Dzieci zapoznały się z opowieścią o malutkiej dziewczynce, która kochała kwiaty, czyli Calineczce. Maluchy wzięły udział w zabawach w kolory i ozdobiły bohaterkę “magicznym, kwiatowym pyłkiem”. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły książki 3D znajdujące się w zbiorach filii. Na koniec spotkania milusińscy otrzymali pamiątkowe kredki.