header-image

W poniedziałek 15 października w Saloniku Literacko-Artystycznym Spotkanie z Filmem, jak zwykle, poprowadził Łukasz Oliwkowski. Niezwykły był jednak dokument, który obejrzeliśmy.„Megality – historia sprzed 5500 lat” to jeden z najważniejszych filmów historycznych roku, w którym wystąpiła grupa wybitnych naukowców. Reżyser Krzysztof Paluszyński obraz udostępnił, przybył na projekcję i wziął udział w dyskusji z prowadzącym i publicznością.
Kamienne obiekty sprzed kilkudziesięciu stuleci, które spotkać można m.in. w leśnych ostępach na Kujawach (w okolicy Izbicy), fascynują swoimi rozmiarami, kształtem i tajemniczością. Wzniósł je nieznany lud tzw. kultury pucharów lejkowatych. Sekrety unikalnych budowli i ich twórców zgłębiają naukowcy różnych dziedzin, wykorzystując najnowsze zdobycze techniki. Film, sugestywnie przedstawiając te odkrycia, uchyla rąbka tajemnic sprzed wieków wszystkim miłośnikom historii.

Rozmiar czcionki
Zmień kontrast
W okresie ferii zimowych 27.01 – 09.02 br. placówki dziecięce czynne będą :
Oddział dla Dzieci, ul. Kilińskiego 16 w godzinach 8:00 - 16:00 (pn., wt., czw., pt.) w środy w godzinach 8:00 – 15:00, w soboty nieczynne
Filia nr 2 dla Dzieci, ul. Wojska Polskiego 5 w godzinach 8:00 – 15:00 (pn. - pt.)
+ +