Jeśli jeszcze nie macie planów na pierwszy weekend czerwca, zarezerwujcie ten czas dla nas! Nasza książnica i Kujawskie Centrum Kultury 4 czerwca 2016 roku po raz drugi włącza się w Ogólnopolską Akcję „Noc w Bibliotece”.  Ubiegłoroczna, I edycja imprezy w naszej Bibliotece, obfitująca w szereg atrakcji, przyciągnęła prawie 350 osób! Czy w tym roku będzie nas jeszcze więcej? KONIECZNIE!
W tym roku impreza odbędzie się w Teatrze Miejskim (Plac Klasztorny 2). Przygotowaliśmy dla Was:

1800– przedstawienie teatralne „Edukacja Rity” w reżyserii Tomasza Mędrzaka, aktora znanego m. in.: z pierwszej ekranizacji powieści H. Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy”. Kultowa sztuka angielskiego autora Willy’ego Russella – EDUKACJA RITY, w adaptacji Tomasza Mędrzaka i Agnieszki Sitek, to humorystyczna, ale i skłaniająca do refleksji historia kobiety, pragnącej zmiany w swoim życiu. Czy dopnie swego? Na spektakl obowiązują wejściówki do odbioru we wszystkich filiach i Bibliotece Głównej.

2030 – występ inowrocławskiego kwartetu muzycznego „Polifonika” w składzie: Agnieszka Gliwińska (vocal), Dariusz Jaskrowski (klawisze), Robert Dąbrowski (bas), Łukasz Oliwkowski (perkusja).

1700-2200 – tradycyjnie już kiermasz książek dla wszystkich miłośników niskich cen
i loteria fantowa przygotowana przez bibliotekarzy inowrocławskiej książnicy.

1700-2200 – akcja „Przynieś książkę”, jeśli w swoich zbiorach masz książki, do których już nie wracasz, masz niepowtarzalną okazję dać im drugie życie.
 Atrakcje dla dzieci:

1700-1800 – zajęcia literackie z wykorzystaniem nowości z księgozbioru,          

1800-1920 warsztaty „Anioły i diabły – zaczarowane Kujawy” prowadzone przez     Maję Żmudę (Galeria „Kulturowo Mi”);       

1930-2015 – warsztaty z iluzjonistą Nikodemem Kujawą, który nauczy dzieciaki kilku sztuczek magicznych (chętni mogą przyjść w wymyślonym przez siebie stroju magika – wybierzemy najlepszy);
Zapisy na warsztaty pod nrem tel. (52) 352-72-37. Liczba miejsc ograniczona! Ponadto w czasie trwania Nocy dostępne będzie firmowe stoisko Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka”.

Na te i wiele innych wydarzeń zapraszamy serdecznie już dziś. To będzie NOC inna niż wszystkie!
Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.