Lubi dotykać spraw kontrowersyjnych, społecznych, ale też badać pewne tendencje w historii. Historia małego Szymona, którego ciało znaleziono pod Cieszynem i przez blisko dwa lata usiłowano ustalić jego tożsamość, poruszyła ją do tego stopnia, że napisała na ten temat książkę „Był sobie chłopczyk”. Zafascynowana biografią Barbary Piaseckiej Johnson, prześledziła jej losy, co również zakończyło się wydaniem książki „Milionerka”. Wraz z Cezarym Łazarewiczem, będąc pod wrażeniem „Białego Albumu” Beatlesów, wydają „1968. Czasy nadchodzą nowe”.
Jak widać jej reporterskie czułe oko, a nawet ucho nie śpi i na bieżąco rejestruje coraz to nowe bodźce w poszukiwaniu tematu do opisania. Podczas najbliższego spotkania autorskiego o tych bodźcach porozmawiamy z Ewą Winnicką – reporterką, dziennikarką, związaną m. in.: z „Gazetą Wyborczą”, „Polityką”.
Na spotkanie w Saloniku Literacko-Artystycznym 24 września, godz. 18:00 obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru na tydzień przed spotkaniem w Wypożyczalni dla Dorosłych.
Spotkanie współorganizowane ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów”.