W sobotę, 8 września odbyła się już siódma edycja Narodowego Czytania. Nasza Biblioteka zaprosiła inowrocławian do wspólnej lektury „Przedwiośnia” na Rynku. Wydarzenie zainaugurował prezydent miasta Ryszard Brejza. Wysłuchaliśmy również fragmentów powieści w interpretacji młodzieży z Inowrocławskiego Teatru Otwartego, prowadzonego przez Elżbietę Piniewską, a także naszych czytelników i przechodniów. Wspólnemu czytaniu towarzyszył występ artystyczny zespołu „Kruszowianki” oraz warsztaty plastyczne dla dzieci. Uczestnicy wydarzenia mogli sfotografować się w pamiątkowej fotoramie i wpisywać na dużych kartach papieru życzenia dla Polski na kolejne 100 lat.

W doroczną akcję Narodowego Czytania włączyła się także Filia nr 7. W przeddzień siódmej – wyjątkowej edycji tej ważnej inicjatywy, na czytelników Biblioteki czekały niespodzianki i upominki. Osoby, które wyraziły ochotę wzięcia udziału w quizie – odpowiedzi na wylosowane pytanie z listy 44 tekstów Antologii Niepodległości miały okazję wygrania książki – niespodzianki. Wszyscy odwiedzający Bibliotekę otrzymali specjalnie przygotowane, okolicznościowe zakładki do książek.

Wszystkim biorącym udział dziękujemy za chęć i zaangażowanie w tym niezwykłym wydarzeniu, które ma na celu propagowanie literatury narodowej.