W ramach realizowanej przez przedszkole „Muzyczna Kraina” tematyki prozdrowotnej, dzieci uczestniczyły w spotkaniu poświęconym dbałości o zdrowie, o które przecież  powinniśmy dbać już od najmłodszego  wieku.

Przedszkolaki dowiedziały się, że zdrowie to nie tylko brak gorączki, kataru i kaszlu, ale też dużo energii, siły, dobry nastrój oraz odporność organizmu. Dzięki radom profesora Zdrówko poznały najważniejsze wskazówki dbałości o swoje zdrowie, o których należy pamiętać przez całe życie – zdrowa dieta, higiena osobista, dużo ruchu, odpoczynek i zabawa, odpowiedni ubiór, kontrolne wizyty u lekarza (w tym stomatologa), życzliwe nastawienie do życia, radość i uśmiech…

Miłym urozmaiceniem spotkania były krótkie filmiki – „Zuzka i piramida żywieniowa”, „Przygody Oli i Stasia – o witaminach, składnikach mineralnych, białkach, węglowodanach i tłuszczach oraz o konieczności picia wody”, a także zagadki obrazkowe z zakresu higieny ciała. Był też czas na oglądanie książek o budowie i potrzebach naszego organizmu. Dzieci otrzymały również zadania do wykonania w przedszkolu – rozwiązanie prozdrowotnego labiryntu i pokolorowanie żywieniowej piramidy.