W październiku ubiegłego roku miała w Inowrocławiu miejsce niezwykła premiera. W Teatrze Miejskim po raz pierwszy wyświetlono film „Makabryczna Noc” przedstawiający historię brutalnego rozstrzelania więźniów inowrocławskiego więzienia w nocy z 22/23 października 1939 roku.

Wydarzenie to spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, odbyło się kilka projekcji w Inowrocławiu i powiecie, jednak nadal nie wszyscy mieli sposobność zapoznać się z filmem. Biblioteka Miejska oraz Stowarzyszenie „Nowa Para Butów” wychodząc naprzeciw wszystkim chętnym zaprasza na projekcję filmu „Makabryczna Noc” 9 marca na godzinę 18:00 do Saloniku Literacko-Artystycznego.

Film ten, reżyserowany przez Sebastiana Bartkowskiego z Instytutu Filmowego Unisławskiego Towarzystwa Historycznego jest wyjątkowym świadectwem wydarzeń odbywających się w naszym mieście. Rekonstrukcja wydarzeń wiernie oddaje dramatyzm tamtych chwil, a dodatkowym walorem tego dokumentu jest obsada – składająca się mieszkańców Inowrocławia i okolic, którzy sami zgłaszali swą chęć do wystąpienia w tym filmie, oddając tym samym hołd ofiarom makabrycznej nocy.

Po projekcji zapraszamy na krótką dyskusję z reżyserem.

Na imprezę obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych od 1 marca br.