Pierwsze wydarzenie w ramach projektu „Cesarze Reportażu” właśnie za nami. Wraz z Ryszardem Kapuścińskim udaliśmy się w podróż do Meksyku. Przewodniczką tej wycieczki był nasz Gość Specjalny – Elżbieta Chrzanowska z Ella Films Studio.

Wczorajsze (27.03) Spotkanie z Filmem w Saloniku Literacko-Artystycznym było nie lada gratką nie tylko dla fanów Ryszarda Kapuścińskiego, ale także dla wielbicieli kina dokumentalnego. Projekcja filmu „Rzeki. Podróż do Meksyku z Maestro Kapuścińskim” pozwoliła zebranym poznać zarówno Meksyk – ten widziany oczyma reportera, jak i jego inspiracje, czerpane z kontaktów z tym krajem i jego mieszkańcami. Dodatkową atrakcją wczorajszego wydarzenia była obecność podczas projekcji autorki filmu dziennikarki i dokumentalistki Elżbiety Chrzanowskiej, która w rozmowie z uczestnikami zdradziła skąd zrodziła się u niej fascynacja Kapuścińskim, Meksykiem i dokumentem, jako gatunkiem filmowym.  Spotkanie moderował Łukasz Oliwkowski.

Wydarzenie współorganizowane ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów”, w ramach projektu „Cesarze Reportażu”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

{webgallery}image0327image0328image0329image0330image0331{/webgallery}