Zbliżający się Światowy Dzień Kota stał się okazją do spotkania z przedszkolakami w Filii nr 7. Był też gość specjalny – nauczycielka, p. Małgorzata Żychlińska , która przygotowała ciekawą prezentację o kotach, wykorzystując teatrzyk kamishibai. Dzieci wysłuchały opowieści o „Kotce Milusi” Eleny Molisani i obejrzały piękne ilustracje Alessandro Sanna. Duże zainteresowanie i wiele emocji wzbudziły opowieści pani Małgorzaty, która jest właścicielką kolejnego już kota, świadkiem, a czasem i uczestniczką jego niesamowitych przygód. Był też czas na oglądanie książek i na  „kocią” zabawę ruchową. Mali wielbiciele tych zwierząt otrzymali naklejki – serduszka z kotem, bo one zasługują na sympatię i miłość nie tylko w dniu swego święta.

Także w Filii nr 2 dzieci z klas „0” Szkoły Podstawowej nr 9 podczas spotkania zgłębiały tajniki kociej natury. Każdy posiadacz kota wie, że jest to zwierzę wyjątkowo tajemnicze i niezwykłe.

Natomiast Filia nr 1 dla Dzieci i Młodzieży zorganizowała zajęcia edukacyjne dla najmłodszych z Niepublicznego Przedszkola „ Ciuchcia.” Dzieci wysłuchały wierszy o kotach Juliana Tuwima i Stanisława Jachowicza oraz poznały sympatyczną kotkę Zuzelkę, bohaterkę książki Justyny Święcickiej. Spotkanie zakończyło się zabawą oraz zajęciami plastycznymi.
                                                                                                                                                     

{webgallery}image103image104image105image106image107image108{/webgallery}