Czwartkowe (05.11) przedpołudnie w Saloniku Artystyczno – Literackim należało do Astrid Lindgren i najoryginalniejszej z jej bohaterek Pippi Langstrumpf. Przypadającą w 2015 r. 70. rocznicę pierwszego szwedzkiego wydania „Fizi Pończoszanki” uczciliśmy otwarciem wystawy poświęconej życiu i twórczości Astrid Lindgren. Ekspozycja została przygotowana przez Ambasadę Królestwa Szwecji w Warszawie. Składają się na nią kolorowe plansze, które uzupełniono polskimi wydaniami książek pisarki oraz publikacjami dotyczącymi samej bohaterki pochodzącymi ze zbiorów naszej biblioteki. Jak przystało, na taki jubileusz był tort i zabawy, do których zapraszała nasza własna Pippi, czyli Sandra Łydkowska – uczennica SP nr 2. Marchewkowe włosy, piegowata buzia i filuterny uśmiech to gwarancja doskonałej zabawy podczas czytania lektury.

Wystawa trwać będzie do 27 listopada w godzinach otwarcia Saloniku. Serdecznie zapraszamy do oglądania, a także do lektury ponadczasowych książek szwedzkiej pisarki.

Bardzo dziękujmy Ciastkarni – Piekarni „Marta” z Pakości za ufundowanie przepysznego tortu.

Przypominamy, o trwającym konkursie na lalkę – szmaciankę „Pippi”. Prace można przynosić do 12 listopada. Szczegóły na stronie internetowej www.jan-kasprowicz.bmino.pl

{webgallery}image3096image3097image3098image3099image3100image3101{/webgallery}