Jak informuje „Ogólnopolski portal bibliotekarski” (http://www.sbp.pl/artykul/?cid=24516), na czerwcowym Krajowym Zjeździe Delegatów SBP w Warszawie list gratulacyjny otrzymała Teresa Klonowska „w uznaniu za 67-letni staż członkowski w SBP oraz inicjatywę utworzenia Oddziału SBP w Inowrocławiu w 1955 roku (nieobecna, dyplom odebrał Dominik Piotrowski, przewodniczący Zarządu Okręgu w Toruniu)”.
Jak łatwo się domyślić, pani Teresa ze względu na sędziwy wiek, unika wyjazdów poza rodzinny Inowrocław. Nie oznacza to braku aktywności twórczej. Wręcz przeciwnie. W piątkowe przedpołudnie 15 lipca honorowa obywatelka naszego miasta przyjęła delegację inowrocławskich bibliotekarzy. Pani Dyrektor Dorota Drobnik-Stefańska wręczyła list gratulacyjny, przesłany do Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza przez przewodniczącego Zarządu Okręgu.
Laureatka, jak zwykle przy wręczaniu Jej nagród i wyróżnień, dziękowała z ujmującą skromnością, nie ukrywając wzruszenia. Wspominała swoją pracę w Bibliotece, pytając o bieżącą działalność ukochanej książnicy. Pani Teresa przygotowała też unikalny prezent dla naszych czytelników – wybór wierszy Jej autorstwa „Wśród tylu dróg…” Niedawno wydane tomiki poezji, pisanych w latach 1946-2022, wkrótce będzie można wypożyczyć w naszej Bibliotece.
Autorce serdecznie dziękujemy za prezent, gratulujemy wyróżnienia, życząc zdrowia i radości z kolejnych, twórczych dokonań.