Gliniane naczynia były tematem wrześniowych warsztatów etnograficznych dla dzieci, które raz w miesiącu odbywają się w Oddziale dla Dzieci „Tajemniczy Ogród”. Tym razem uczestnicy poznali zawód garncarza  i  techniki wykonywania naczyń. Przed przystąpieniem do formowania przedmiotów  nasi „garncarze” z zapałem ręcznie ugniatali glinę, wyrabiając ją jak ciasto, żeby pozbyć się niepożądanych pęcherzyków powietrza. Pod okiem instruktora powstały niebanalne naczynia, które dzieci zabrały do domu.

Zapraszamy na kolejne zajęcia 24 października o godz. 16.00. Będziemy sprawdzać „Co się kryje w malowanej skrzyni?” Warsztaty prowadzi Maja Żmuda z Galerii Rękodzieła „Kulturowo mi”.

Zajęcia są bezpłatne! Materiały zapewnia organizator.
Zapisy pod numerem tel. (52) 352-72-37

{webgallery} "Od gliny do garnka" – warsztaty ceramiczne "Od gliny do garnka" – warsztaty ceramiczne "Od gliny do garnka" – warsztaty ceramiczne "Od gliny do garnka" – warsztaty ceramiczne "Od gliny do garnka" – warsztaty ceramiczne "Od gliny do garnka" – warsztaty ceramiczne "Od gliny do garnka" – warsztaty ceramiczne "Od gliny do garnka" – warsztaty ceramiczne "Od gliny do garnka" – warsztaty ceramiczne "Od gliny do garnka" – warsztaty ceramiczne "Od gliny do garnka" – warsztaty ceramiczne {/webgallery}