We wtorkowe popołudnie odwiedziła nas dziennikarka i reporterka, autorka poczytnych biografii – Anna Kamińska. W miłej rozmowie przedstawiła kulisy pracy nad książkami o Simonie Kossak i Wandzie Rutkiewicz.

Czy trudno jest opisać tak nietuzinkowe postaci? Ile czasu zajmuje zebranie materiału? Dlaczego wybór Anny Kamińskiej padł akurat na te bohaterki i co je łączy? Tego i wielu innych ciekawostek na temat jej pracy można było się wczoraj dowiedzieć od autorki. Dodatkową atrakcją było odtworzenie gawęd Simony Kossak, których można było niegdyś posłuchać na antenie jednej z rozgłośni radiowych. Po spotkaniu, ostatnim w ramach „Cesarzy Reportażu”, tradycyjnie, był czas na zdjęcia i podpisy.

Przypominamy, że od wczoraj trwa konkurs internetowy „Od deski do deski” Zapraszamy do udziału. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie  i facebooku: http://www.jan-kasprowicz.bmino.pl/imprezy/konkursy/konkurs-od-deski-do-deski-iii.html

Spotkanie zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów” w ramach projektu „Cesarze Reportażu” dofinansowanego ze środków MKiDN.