Wspólnie z Kujawskim Centrum Kultury zapraszamy wszystkich 15 maja na wydarzenie pełne niecodziennych atrakcji. Teatr, taniec i szermierka. Tak w skrócie opisać można to, co czeka wszystkich, którzy przyjdą w niedzielne popołudnie w okolice Muszli Koncertowej Parku Solankowego.

Zaczynamy o 15:45. Wtedy to będzie można obejrzeć etiudę teatralną w reżyserii Elżbiety Piniewskiej, inspirowaną sceną balkonową z dramatu „Romeo i Julia”. W tytułowych rolach wystąpią młodzi aktorzy z Inowrocławskiego Teatru Otwartego przy Kujawskim Centrum Kultury: Lena Pilarowska i Adam Okoński. Renesansowy strój Romea specjalnie na tę okazję użycza w ramach współpracy zespół Musica Antiqua Inovroclaviensis, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Inowrocławiu.

Chwilę później – o godz. 16:00 – na scenie pojawi się Zespół Tańca Dawnego GRATIA IUVENIS i zaprezentuje etiudę taneczną, luźno inspirowaną romansem wszech czasów. Tancerze wystąpią w XVI-wiecznych strojach dworskich, współczesnych Szekspirowi. Po występie wszyscy chętni mogą wziąć udział w warsztatach etykiety i tańców, modnych na przełomie XVI i XVII wieku. Kolejną atrakcją będzie pokaz szermierki z użyciem replik historycznej broni, wykonany przez doświadczonych szermierzy w strojach z epoki. Festyn zakończą warsztaty, na których nauczyć się będzie można kroku szermierczego i spróbować swoich sił w tej trudnej sztuce, ale w całkowicie bezpieczny i zabawny sposób.

Udział we wszystkich atrakcjach jest BEZPŁATNY!

Scenę balkonową, pokazy i warsztaty zorganizowano w ramach festiwalu „Wiele hałasu o Szekspira”, który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.