Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w inowrocławskich inicjatywach, których celem jest propagowanie wiedzy o autyzmie.

24 kwietnia 2015 r. o godz. 17.00 w Bibliotece Miejskiej w Inowrocławiu odbędzie się konferencja metodyczna pt.: „Autyzm w szkole”. Jej zadaniem jest przybliżyć środowisku nauczycielskiemu i rodzicom konkretne metody pracy z osobami ze spektrum autyzmu. Jedną z czterech prelegentek – poza znanymi w Polsce praktykami z Gdańska – będzie również autystyczna studentka, która dzięki intensywnej terapii funkcjonuje teraz jako osoba nauczająca innych i dzieląca się doświadczeniem. Organizatorem konferencji jest Centrum Rozwoju i Terapii ASPIRO w Inowrocławiu, Urząd Marszałkowski w Toruniu, Biblioteka Miejska,  Kujawskie Centrum Kultury i drukarnia POZKAL. Dla uczestników przewidziane są ciekawe materiały edukacyjne i zaświadczenia.
Szczegóły znajdują się na plakacie i profilu FB: www.facebook.com/niebieski.bieg

25 kwietnia 2015 r. o godz. 11.00 wystartuje w Inowrocławiu III Niebieski Bieg Świadomości. Impreza z roku na rok skupia coraz więcej osób. W roku ubiegłym wśród kilkuset ubranych na niebiesko biegaczy pojawiła się m.in. piosenkarka Natalia Niemen czy olimpijczyk Edmund Borowski. Bieg rusza sprzed Galerii Solnej, a jego trasa wiedzie przez urokliwy Park Solankowy uzdrowiskowej części miasta. Meta znajduje się na Stadionie Miejskim. Cała trasa – wyznaczona niebieską taśmą –  liczy 5 km.  Firma STS Timing przeprowadzi też pomiar czasu. Dla uczestników przewidziano ok. 400 specjalnych niebieskich koszulek biegowych – specjalnych, ponieważ znajdą się na nich (za zgodą wydawnictwa WAB) cytaty z bestsellerowej książki „Dlaczego podskakuję” napisanej przez autystycznego chłopca Higashidę Naoki.
Organizatorami biegu są m.in. Centrum Rozwoju i Terapii ASPIRO, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Inowrocławiu, Galeria Solna, Zespół Szkół Katolickich, III Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Jadwigi, Młodzieżowa Rada Miasta, przedszkole „Piastuś”, Stowarzyszenie „Służyć Życiu”, Kujawskie Centrum Kultury, sekcja Biegam Bo Lubię, STS Timing.

Udział w wydarzeniach jest BEZPŁATNY! Liczy się tylko chęć poszerzenia wiedzy o autyzmie i symboliczne manifestowanie zaangażowania w popularyzacji tematu w związku z faktem, że kwiecień jest miesiącem wiedzy o autyzmie.
Na bieg obowiązują zapisy (pozostało mało miejsc) – jest to warunek otrzymania pakietu startowego i medalu. Adres: niebieskibieg@wp.pl

Koordynatorem imprez jest Łukasz Oliwkowski – kontakt: 608 515 937

www.facebook.com/niebieski.bieg

KU WIEDZYO AUTYZMIE!
ZAPRASZAMY!