header-image

Miło nam poinformować, iż książka . “Niebieska niedźwiedzica” Joanny Marii Chmielewskiej zdobyła tytuł Najlepszej Książki 2012 Roku, w Konkursie zorganizowanym przez Empik.

Dzieci i rodzice wybrali najbardziej wartościową i najpiękniej wydaną książkę dla dzieci w wieku 5-8 lat. Z książek zgłoszonych do Konkursu przez wydawców grono ekspertów wytypowało 10 najlepszych publikacji. Ostateczny werdykt wydali czytelnicy, którzy oceniali nominowane książki na portalu www.przecinekikropka.pl. W głosowaniu, które trwało od 6 marca do 21 kwietnia 2013 roku wzięło udział kilka tysięcy osób.

Pięknie i prosto napisana i narysowana historia tytułowej   niebieskiej niedźwiedzicy Azul, która przychodzi na świat w krainie, gdzie wszelka odmienność nie jest akceptowana ani przez jej władcę, ani przez mieszkańców. Nienawiść wzrasta, gdy Azul okazuje się w dodatku zdolniejsza od innych, co w efekcie wymusza na jej rodzinie  decyzję o opuszczeniu rodzinnego domu. Na szczęście zmiana  postawy mieszkańców, którzy dosłownie na własne oczy zobaczą, jak wiele stracili, pozwoli Azul powrócić. To pełna ciepła i mądrości bajka o krzywdzie, jaką czyni nietolerancja zarówno tym, którzy zostają odrzuceni, jak i tym, którzy odrzucają innego. Autorka pokazuje małym czytelnikom mądre rozwiązanie trudnego problemu.

Dorota Koman, jurorka konkursu „Przecinek i Kropka” 2012 

Książka dostępna jest w Oddziale dla Dzieci, Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży, Filii nr 2 dla Dzieci oraz Filii nr 7. Zapraszamy po lekturę!!

“Książki są fajne i kropka”

Zamieszczone informacje pochodzą ze stron: www.przecinekikropka.pl oraz www.książka.net.pl

 

 

Rozmiar czcionki
Zmień kontrast