Sztuka jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Wszędzie możemy się o nią niemal otrzeć. Przenika do wszystkich dziedzin, stając się jednym ze składników kultury masowej. Dobrze jest zatem orientować się w jej zakamarkach, rozpoznawać motywy, techniki i style, by zyskać jako takie obycie. Stowarzyszenie „Nowa Para Butów” i Biblioteka Miejska proponuje Wam niezwykłe warsztaty zaznajamiające z tajnikami sztuki malarskiej. „Czytanie obrazów” to cykl spotkań, podczas których historycy sztuki zapoznają Was z klasyką malarstwa, ale również podpowiedzą, jak oglądać obrazy, by zyskać wiedzę na temat czasów ich powstania, techniki, a nawet… charakteru twórcy. Pierwsze spotkanie, które poprowadzi Weronika Wronecka odbędzie się już 6 września o godzinie 18.00 w Saloniku Literacko-Artystycznym. Wstęp wolny!

„Czytanie obrazów” to także inauguracja cyklu spotkań w ramach „Września Kobiet” imprezy współorganizowanej przez Stowarzyszenie „Nowa Para Butów” oraz grupę nieformalną „Kobiety Kobietom” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia. „Wrzesień Kobiet” to spotkania artystyczne, autorskie, warsztaty skierowane zarówno do kobiet jak i mężczyzn z szeregiem atrakcji, ciekawych dyskusji i pokazów.

Spotkanie dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Inowrocławia w ramach realizacji zadań z zakresu upowszechniania kultury i dziedzictwa narodowego.