Wesoła fala żyje,
jej humor ciągle trwa,
gdzie polskie serce bije,
tam Radio Lwów głos ma.

Wesoła Lwowska Fala to tytuł popularnej audycji emitowanej przez rozgłośnię Polskiego Radia we Lwowie nadawanej od 16 lipca 1933 roku do wybuchu II wojny światowej. Pomysłodawcą i założycielem oraz autorem większości tekstów był Wiktor Budzyński. Przez 6 lat istnienia w każdy niedzielny wieczór o godz. 21.00 skutecznie rozśmieszano ponad 6 mln słuchaczy. Niezapomnianymi bohaterami audycji byli Szczepcio(Kazimierz Wajda) i, i Tońcio (Henryk Vogelfänger).
Po 52 latach przerwy, w październiku 1992 roku na radiowej ukraińskiej fali „Niezależność”, popłynęły polskie słowa. Odrodzone Polskie Radio Lwów nawiązuje do tradycji radia przedwojennego, a prowadzi je grupa pasjonatów i dziennikarzy, którzy wiedzą, że ich praca to rodzaj misji bardzo ważnej w utrzymaniu polskości i języka polskiego na Ukrainie.
Na Wesołej Lwowskiej Fali – to temat spotkania z cyklu Książki to okręty myśli…, które odbyło się w Domu Dziennego Pobytu dnia 9 maja 2018 roku. Oprócz krótkiej historii Polskiego Radia Lwów w programie znalazły się zarówno piosenki, jak również fragment starego filmu z udziałem Szczepcia i Tońcia pt: Włóczęgi oraz kilka zabawnych dialogów w lwowskiej gwarze.