15 czerwca (poniedziałek) o godz. 11:00 w Oddziale dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” przy ul. Kilińskiego 16 odbędzie się spotkanie z Beatą Gezelą – doradcą laktacyjnym, położną ze Szpitala Wielospecjalistycznego im. Dr Ludwika Błażka.

Kiedy na świecie pojawia się maluszek, pragniemy zapewnić mu wszystko, co najlepsze. Świeżo upieczona mama ma poczucie, że powinna podawać mleko naturalne, gdyż niesie to ze sobą większe korzyści zdrowotne dla niej i malucha. Niestety, bez wsparcia najbliższego otoczenia oraz personelu medycznego mamy częściej rezygnują z karmienia naturalnego.
Podczas spotkania będziemy mówić m.in. o zaletach karmienia piersią, omówimy jadłospis karmiącej mamy oraz poradzimy, gdzie szukać pomocy w razie trudności.

Serdecznie zapraszamy przyszłych rodziców, kobiety w ciąży oraz panie, które w przyszłości chciałyby wykorzystać wiedzę zdobytą podczas zajęć.

Spotkanie jest BEZPŁATNE!

Zapisy przyjmujemy pod numerem tel. (52) 352-72-37.

Spotkanie „Na mlecznej drodze” jest organizowane przez Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza w ramach konkursu grantowego, edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, zainicjowanego przez Fundację NUTRICIA, poświęconego edukacji żywieniowej przyszłych rodziców, rodziców i opiekunów dzieci w pierwszych latach życia, Szczegółowa wiedza na ten temat i przydatne narzędzia dla rodziców dostępne są na stronie: www.1000dni.pl