„(…) doktorze, coś mnie kłuje w boku! – To dobroć, współczucie i zaufanie. – W jakim sensie ?! – One zawsze bokiem wychodzą… (…)„

Już od pierwszych dźwięków fortepianu, i od pierwszych wyśpiewanych słów wiadomo było, że Alicja Kosznik (pianistka, nauczycielka fortepianu, absolwentka Akademii Muzycznej im Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy) oraz Agata Cejba (aktorka, reżyserka, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im Ludwika Solskiego we Wrocławiu) nie zawiodą; że będzie wesoło, dźwięcznie, energicznie, komicznie i gwarno. Tak też było, i cóż to był za wieczór!

21 czerwca, z okazji tegorocznych obchodów Święta Muzyki, w Saloniku Literacko-Artystycznym Biblioteki Miejskiej gościł niesamowicie utalentowany duet.

Recital, oparty na piosence aktorskiej z repertuaru ikony polskiego kabaretu Ireny Kwiatkowskiej, bardzo przypadł do gustu zgromadzonej publiczności, która gromkimi brawami nagradzała każdy muzyczny utwór (będący jednocześnie skeczem wywołującym salwy śmiechu).

Prezentując kolejne zabawne „ludzkie, życiowe perypetie”, artystki, za pośrednictwem swojego aktorskiego i muzycznego kunsztu udowodniły, że inteligentny humor, zawarty w (wydawać by się mogło) już zapomnianych tekstach Jeremiego Przybory, Ludwika Starskiego oraz Mariana Hemara, nie tylko jest przystępny dla każdego, ale i nadal aktualny.

Dodatkową atrakcją dla wszystkich odwiedzających tego dnia biblioteczną wypożyczalnię był muzyczny eksperyment, dzięki któremu w przyjemny i prosty sposób można było dowiedzieć się, jak wywołane za pomocą palca i kieliszka z wodą wibracje wytwarzają fale dźwiękowe o różnej tonacji.

Godzinnym koncertem akordeonowym Filia nr 3 przywitała lato i włączyła się w obchody Dnia Muzyki. Na placu przed Biblioteką przy pięknej słonecznej pogodzie popłynęły znane i lubiane melodie z lat 20.i 30. ubiegłego wieku. Wykonawcę nagrodzono gromkimi brawami.
W Filii nr 7 na czytelników czekało wiele muzycznych atrakcji – kącik muzyczny dla najmłodszych i konkurs z nagrodami dla nieco starszych. Dzięki fragmentom „wyciętym” z piosenek, czytelnicy mogli nie tylko sprawdzić wiedzę, ale także przypomnieć sobie emocjonujące, warte zapamiętana teksty i… wygrać książkę! Nie zabrakło komponowanych na bieżąco melodii, dźwięków wystukiwanych przy pomocy akustycznych pudełek oraz dobrego humoru, który zawsze niesie ze sobą muzyka…

Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie i serdecznie zapraszamy na kolejne imprezy!