Kolejna wizyta w Grupie pod Grudziądzem była tak samo udana, jak marcowa. Tym razem powodem, dla którego odwiedziliśmy Ośrodek dla Cudzoziemców był Dzień Dziecka.
Wspólnie ze Stowarzyszeniem „Nowa Para Butów” od 14 maja prowadziliśmy zbiórkę dla dzieci, podczas której zbieraliśmy słodycze, zabawki i przybory do mycia zębów. Ponownie wielu ludzi włączyło się w tę akcję poszerzając jej zasięg i podarowując znacznie więcej niż prosiliśmy, za co serdecznie Państwu dziękujemy.
Dnia 9 czerwca odwiedziliśmy ośrodek i zorganizowaliśmy Dzień Dziecka dla jego najmłodszych mieszkańców. Było kolorowo, radośnie i głośno. Każde z dzieci znalazło pośród darów coś dla siebie, czy to ulubionego misia, czy to coś słodkiego. Na wszystkich czekała także słodka niespodzianka w postaci gofrów z bitą śmietaną i owocami, które przyrządziła specjalnie na tę okazję członkini Stowarzyszenia i bibliotekarka – Krista Kurowska. Po deserze przyszedł czas na gry i zabawy przygotowane przez członkinie „Nowej Pary Butów”. Śmiechom i zabawie nie było końca, a co najważniejsze z twarzy dzieci długo nie schodziły uśmiechy. To było najpiękniejsze podziękowanie.