Jej dociekliwość i zdolność słuchania doceniali wielcy reporterzy i pisarze. Jej styl pisania ujmował samego Ryszarda Kapuścińskiego. Zwrócenie uwagi na szczegół, opis losu człowieka uwikłanego w historię zarówno tę wielką, jak i prozę życia, i mnóstwo pytań zwłaszcza o to drugie. Oto wyznaczniki dobrego reportażu. Kim jest jego twórca? To kobieta – niepozorna, ale wyrazista, oszczędna w słowach, ale nie na sile ich wyrazu.
Przed Państwem – Hanna Krall.
Na spotkanie z Mistrzynią Reportażu zaprasza Biblioteka Miejska 7 listopada, wyjątkowo, na godzinę 17 do Saloniku Literacko-Artystycznego. Podczas niego prezentowana będzie najnowsza książka „Fantom Bólu” stanowiąca zbiór wszystkich dotychczasowych tekstów Hanny Krall.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych od 30 października.
Mistrzyni Reportażu nareszcie odwiedzi Inowrocław (media)
Najwybitniejsza polska reporterka i dziennikarka przyjęła zaproszenie Biblioteki Miejskiej na spotkanie autorskie promujące jej najnowszą książkę „Fantom Bólu”.
7 listopada, wyjątkowo o godzinie 17, Hanna Krall czytać będzie fragmenty swoich największych dzieł zebranych w jednym tomie.
Laureatka wielu prestiżowych nagród literackich, doceniana za swój styl i postawę przez największych pisarzy i reporterów, podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami i inspiracjami.
Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki do odbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych od 30 października.