Podczas ostatniego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbyło się 30 września rozmawiano o książce Haruki Murakamiego „Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego  pielgrzymstwa”. Historia życia głównego bohatera Tsukuru – wrażliwego młodego mężczyzny opuszczonego nagle i bez podania przyczyny przez przyjaciół stała się doskonałym pretekstem do głębokich rozważań nad naturą współczesnego człowieka. Podjęta po latach próba wyjaśnienia  przez Tsukuru zagadki prowadzi nas do wielu ciekawych spostrzeżeń i ważnych refleksji.
Autor porusza problem samotności współczesnego człowieka, jego traum, ran i lęków oraz  trudu związanego z odnalezieniem się w dorosłym życiu.  To uniwersalna opowieść o poznawaniu samego siebie, budowaniu tożsamości i poczucia  własnej wartości, poszukiwaniach swojego miejsca w świecie i umiejętności tworzenia  bliskich relacji i więzi.
Spotkanie było też doskonałą okazją do bliższego poznania historii, kultury i obyczajów Kraju Kwitnącej Wiśni. Następne spotkanie Klubu odbędzie się 28 października o godz. 11.00, na którym porozmawiamy o książce Artura Domosławskiego „Śmierć w Amazonii”.
Serdecznie zapraszamy.

{webgallery} „Między słowami”  – DKK w Filii nr 7 „Między słowami”  – DKK w Filii nr 7 {/webgallery}