W marcu jak w garncu… Tak i u nas w Filii nr 7 – różnorodność spotkań i tematów…  I liczne odwiedziny małych czytelników z  przedszkoli: ”Pod Tęczą, „Muzyczna Kraina” oraz „Piastuś”.
    Dzięki baśniom, bajkom i legendom, mali czytelnicy odbyli liczne podróże – od starożytnej Grecji i dawnej Polski do współczesnych baśni europejskich. Uczestnicy spotkań marcowych poprzez zabawę utrwalali znajomość poznanych wcześniej utworów oraz ich twórców – układali puzzle i historyjki obrazkowe ilustrujące treść, szukali brakujących elementów, rozwiązywali zagadki rysunkowe.
    Ci, którzy odwiedzili nas po raz pierwszy poznawali zasady panujące w bibliotece, a także księgozbiór Filii, zwłaszcza najciekawsze pozycje dla dzieci oraz ćwiczyli wypożyczanie i dokonywali pierwszych wyborów książek do głośnego czytania. Ponadto doskonalili spostrzegawczość oraz logiczne myślenie rozwiązując książkowe łamigłówki, labirynty i zagadki.
    Wszystkim spotkaniom towarzyszyło głośne czytanie oraz małe upominki zachęcające do częstych kontaktów z książkami i biblioteką.

{webgallery}img2097img2098img2099img2100img2101img2102img2103img2104img2105img2106img2107{/webgallery}