W dniach 8-15 maja inowrocławska książnica zaprasza do wspólnego świętowania Tygodnia Bibliotek, w ramach którego przygotowała szereg atrakcji.

Obchody rozpoczynamy od udostępnienia we wtorek 8 maja w holu Biblioteki, wystawy „Bibliotekarze i Czytelnicy w podróży”, na której zgromadzono ponad dwieście pamiątek z różnych zakątków kraju i świata. Jej podsumowaniem będzie finisaż, który odbędzie się 25 maja o godzinie 18:00 w Wypożyczalni Dla Dorosłych.

W sobotę, 12 maja o godzinie 10:00 w Oddziale dla Dzieci „Tajemniczy Ogród”, odbędą się eliminacje do konkursu czytelniczego „WIELKA GRA”. Ten konkurs, skierowany do młodszych jak i starszych czytelników to już tradycja Tygodnia Bibliotek. Warto przy tym zaznaczyć, że finał konkursu odbędzie się 19 maja o godzinie 10:00.

We wtorek 15 maja o godzinie 10:30 w Saloniku Literacko-Artystycznym odbędzie się spotkanie z Agnieszka Tyszką – pisarką, autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Również tego samego dnia, po południu o godzinie 18:00 w ramach programu Dyskusyjnych Klubów Książki realizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Bydgoszczy we współpracy z Instytutem Książki odbędzie się spotkanie z Anną Jaklewicz. Gość z wykształcenia jest archeologiem i antropologiem, a nam przybliży kulisy swojej pracy, a zarazem pasji jaką jest podróżowanie. Za cel swoich wypraw obiera głównie kontynent azjatycki. W czasie swoich licznych wojaży zwiedziła m.in.: Tajlandię, Indonezję, Chiny, Laos. Warto wspomnieć, że pokłosiem jej podróży są książki: „Indonezja. Po drugiej stronie raju”, „ Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Na swoim koncie ma również publikacje w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TAM TAM. Wielokrotnie wyróżniana za prelekcje poświęcone wyprawom. Jej pokaz o Indonezji zdobył nagrodę publiczności na Kolosach – największym festiwalu podróżniczym w Europie.

Spotkanie odbędzie się 15 maja o godzinie 18:00. Bezpłatne wejściówki można odbierać w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Ale to nie koniec atrakcji! Więcej informacji znajduje się na umieszczonym poniżej plakacie.

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.