5 września br., w godz. 15:00-17:00  przyjdźcie do Muszli Koncertowej w Parku Solankowym i przenieście się wraz z nami do przedwojennej Warszawy. To wszystko za sprawą kolejnej już edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Bohaterką tegorocznego wydania imprezy jest „Lalka” Bolesława Prusa.

Wspólnie z Kujawskim Centrum Kultury i Inowrocławskim Teatrem Otwartym zapraszamy do licznego udziału w wydarzeniu, którego lokalna odsłona została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia.

Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji, m.in.: prezentację czarno-białych fotografii stolicy z II poł. XIX wieku, czytanie najciekawszych fragmentów powieści Bolesława Prusa, warsztaty plastyczne dla najmłodszych i quiz ze znajomości utworu dla odrobinę starszych. Ale to jeszcze nie wszystko! Wszyscy chętni będą mieli możliwość otrzymania karykatury w stroju z epoki, rozstrzygniemy konkurs internetowy na mikroblogową formę pamiętnika Starego Subiekta, a każde dziecko, które przyjdzie tego dnia z lalką, otrzyma zakładkę do książki!