W czwartek 17 stycznia w Filii nr 2 spotkały się miłośniczki literatury. Przedmiotem dyskusji była książka „Koniec samotności” niemieckiego pisarza Benedicta Wellsa.
„Każde trudne dzieciństwo jest jak niewidzialny wróg: nigdy nie wiadomo, kiedy uderzy”. To zdanie z „Końca samotności” B.Wellsa można potraktować jak motto.
Rodzeństwo – Jules, Marty i Liz Moreau trafia do internatu po tym, jak w wypadku samochodowym giną ich rodzice. Po wypadku przebojowy niegdyś Jules stał się samotny, wyobcowany. Jego jedyną przyjaciółką jest rówieśniczka Alva, którą też ciężko doświadczył los. Marty z młodzieńczego zawadiaki przemienił się w bezwzględnego biznesmena. Liz z kolei poznaje uroki życia – od spotkań z chłopakami, po alkohol i narkotyki. Bliskie sobie kiedyś rodzeństwo teraz całkiem się od siebie oddala. Usiłują znaleźć miejsce w normalnej społeczności, i uczynić ze swoich słabości jakieś atuty do walki o własne ja. To książka o stracie i o tym, w jaki w jaki sposób i czy w ogóle można się z nią pogodzić.

Następne spotkanie 22.02.2019 r. o godz. 15.00 będzie omawiana książka Ałbeny Grabowskiej-Grzyb „Lady M .”