Po wakacyjnej przerwie na spotkaniu o ciekawej książce w Filii nr 2 omawiany był reportaż Kamila Bałuka pt.: „Wszystkie dzieci Louisa”.
Holenderska klinika w Barendrechcie prowadzona przez doktora Jana Kaarbata to ratunek dla wszystkich kobiet, które z różnych przyczyn nie mogą, a bardzo chciałyby zostać matkami. Zgłaszające się do lekarza kobiety nie wiedzą, że Kaarbat miesza materiał genetyczny od różnych dawców, fałszuje karty zawierające dane biologiczne ojców i nie przestrzega limitów, a to oznacza, że z jednego dawcy rodzi się niekontrolowana liczba dzieci. Sprawa wychodzi na jaw, kiedy dzieci teoretycznie z dawcy „holenderskiego typu” wcale nie przypominają jasnowłosego ojca i mają podejrzanie ciemną karnację. Kim zatem jest dawca? I tu kolejna niespodzianka – w wyniku dziennikarskiego śledztwa wychodzi na jaw, że biologicznym ojcem ponad 200 dzieci jest cierpiący na Aspergera holender z surinamskimi korzeniami.

Na następne spotkanie zapraszamy 25 października o godzinie 15.00. Będziemy rozmawiać o książce Martina Charlesa pt.: „Pomiędzy nami góry”.