Biblioteka Miejska im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu – Filia Nr 12 Dla Ludzi Niepełnosprawnych zorganizowała konkurs literacki pt. „Czytamy słuchając”. Była to już III edycja, w której wykorzystano zbiory audio i książki drukowane. Uczestnicy wybierając jedną z trzech powieści odpowiadali na pytania.

Jury przyznało następujące nagrody:

I kategoria – powieść obyczajowa:

I miejsce – Wanda Zasada
II miejsce – Janina Kwiatkowska
III miejsce – Zofia Król

II kategoria – powieść kryminalna:

I miejsce – Paweł Kozłowski
II miejsce – Dawid Musielak
III miejsce – Przemysław Rochowiak

III kategoria – powieść przygodowa

I miejsce – Anita Wend oraz Radosław Owczarzak
II miejsce – Konrad Palikowski
III miejsce – Piotr Mrówczyński

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Konkurs przeprowadzono przy współpracy z Domem Pomocy Społecznej, „Integracyjnym Centrum Aktywności Nadzieja Życia”, Stowarzyszeniem Wzajemnej Pomocy „Flandria” – Klub „Koniczynka”, Środowiskowym Domem Samopomocy oraz Warsztatem Terapii Zajęciowej w Inowrocławiu.

Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza proponuje audiobooki czyli książki przeznaczone do słuchania w interpretacji najlepszych polskich aktorów dostępne są na płytach CD/MP3 i kasetach magnetofonowych. Zaprasza wszystkich miłośnikom literatury, dzieci, osoby słabowidzące lub niewidome oraz osoby zapracowane, które nie mają czasu na dłużej pochylić się nad książką tradycyjną.

 

{webgallery} {/webgallery}