Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Podczaską, promujące najnowszą książkę Apokalipsis w Hohensalza, zapadające się miasto.

Katarzyna Podczaska – dr historii – historii sztuki, miłośniczka Kujaw, muzealnik, autorka wielu prac naukowych i popularno-naukowych z zakresu historii, zabytków i folkloru naszego regionu, tym razem debiutuje jako pisarka powieści kryminalnej.

Apokalipsis w Hohensalza, zapadające się miasto – akcja utworu rozgrywa się w Inowrocławiu w roku 1909. Jego główny bohater – komisarz pruskiej policji, tropi seryjnego mordercę. Wiele wątków lektury, jak wskazuje autorka, jest autentycznych, choćby katastrofa budowlana kościoła „Matki Boskiej”. Tło obyczajowe książki stanowi wielokulturowa społeczność Inowrocławia i jej wzajemne relacje. W powieści odnajdziemy także humor, nawiązujący do „Przygód dobrego wojaka Szwejka” i „C.K. Dezerterzy”.

Publikację bardzo pozytywnie zrecenzował Zdzisław Pruss – poeta, dziennikarz i satyryk m.in. pisząc: […] Z wydaniem książki Katarzyny Podczaskiej inne polskie miasta będą mogły zazdrościć Inowrocławiowi tak interesującego literackiego wizerunku z historią w tle… A może w roli głównej?

Promocja książki, połączona ze sprzedażą tytułu, odbędzie się w Czytelni Regionalnej (ul. Kilińskiego 16) 24 listopada br. o godzinie 18°°.