Jak co roku, kiedy młodzież rozpoczyna edukację Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza oprócz tradycyjnych wydawnictw papierowych poleca także kolekcje książek elektronicznych.
Studentom, uczniom, ale także wszystkim dorosłym poszukującym informacji naukowych, oferujemy bezpłatny dostęp do bazy e-booków na platformie Ibuk Libra.
W tej internetowej czytelni w chwili obecnej znaleźć można różnorodne publikacje, najwięcej o charakterze popularnonaukowym (takich wydawnictw jak PWN, WNT, WKiŁ
i in.). Jednak miłośnicy beletrystyki także znajdą coś dla siebie, gdyż wśród licznych e-booków znaleźć można najnowsze powieści,poszukiwane lektury, poradniki, biografie oraz książki dla dzieci i młodzieży.
Każdy, kto chciałby czytać książki on-line – w dowolnym czasie – z dowolnego miejsca, na komputerze lub urządzeniu mobilnym (koniecznie podłączonym do Internetu i z zainstalowaną wyszukiwarką), powinien zgłosić się do Wypożyczalni dla Dorosłych (ul. Kilińskiego 16) lub filii nr 1, 2, 3, 4, 7, zadzwonić (tel. 357-93-89) lub przysłać maila (wypozyczalnia@bmino.pl) i pobrać indywidualny KOD PIN umożliwiający rejestrację. Kod będzie ważny przez rok do 1.09.2018 r.

 O bliższe informacje można pytać w Bibliotece!

Przyjdź już dziś! Zapraszamy!