Biblioteka Miejska, jak co roku, włączyła się w obchody „Dni Inowrocławia”. W Oddziale dla Dzieci „Tajemniczym Ogrodzie”, przy udziale przedszkolaków z „Muzycznej Krainy”, przeprowadzone zostały zajęcia pn. „Alfabet Inowrocławia”, gdzie pod każdą literą kryła się postać, budynek lub wydarzenie mające wpływ na rozwój miasta. Dzieci obejrzały także stare pocztówki
z widokiem ulic i budynków dawnego Inowrocławia i odgadywały ich nazwy. W piątek 8 czerwca w Filii numer 2 dla Dzieci, odbyły się zajęcia pt. „Pocztówka z Inowrocławia”, w których wzięły udział dzieci z klasy III a ze SPI. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć pocztówkę, która przedstawia ulubione miejsca oraz zachęca do odwiedzin naszego miasta. Tego samego dnia w Filii nr 1 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moje miasto w barwach lata”. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką plastyczną, ilustracji naszego miasta w letnich barwach na papierze formatu A3. Wpłynęło 52 prace uczniów z kl. I – III ze SP 6, 11, NSP przy ul. Szklarska, SPI oraz Katolickiej SP. Prace oceniała Pani Alicja Kaczmarek, plastyk z Kujawskiego Centrum Kultury. Jury brało pod uwagę estetykę wykonania, oryginalność pracy oraz samodzielność pracy dziecka. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia.
Nagrody:
Kacper Nadolski kl. I b SPI
Kinga Bąkiewicz kl. III c SPI
Martyna Majchrowska kl. III SP6
Marta Mitlaszewska kl. IIIf SP11
Bartosz Tuszyński kl. IIIc SPI
Mikołaj Mościcki kl. Ib SPI
Wyróżnienia:
Oskar Piotrowski kl. IIIa SP 6
Wiktoria Jarowska kl. IIIb SPI
Anna Puszczykowska kl. IIa KSP

Tymczasem w poniedziałek 12 czerwca w Filii nr 7 w godzinach pracy placówki wyświetlane były na projektorze pocztówki z widokiem budynków i ulic dawnego Inowrocławia, pochodzące ze zbiorów Czytelni Regionalnej. Czytelnicy odwiedzający bibliotekę mieli okazję nie tylko do wspominania minionych czasów, ale także porównania obecnego wyglądu miasta do dawnego.