header-image

Biblioteka Miejska, jak co roku, włączyła się w obchody „Dni Inowrocławia”. W Oddziale dla Dzieci „Tajemniczym Ogrodzie”, przy udziale przedszkolaków z „Muzycznej Krainy”, przeprowadzone zostały zajęcia pn. „Alfabet Inowrocławia”, gdzie pod każdą literą kryła się postać, budynek lub wydarzenie mające wpływ na rozwój miasta. Dzieci obejrzały także stare pocztówki
z widokiem ulic i budynków dawnego Inowrocławia i odgadywały ich nazwy. W piątek 8 czerwca w Filii numer 2 dla Dzieci, odbyły się zajęcia pt. „Pocztówka z Inowrocławia”, w których wzięły udział dzieci z klasy III a ze SPI. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć pocztówkę, która przedstawia ulubione miejsca oraz zachęca do odwiedzin naszego miasta. Tego samego dnia w Filii nr 1 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moje miasto w barwach lata”. Zadaniem uczniów było wykonanie dowolną techniką plastyczną, ilustracji naszego miasta w letnich barwach na papierze formatu A3. Wpłynęło 52 prace uczniów z kl. I – III ze SP 6, 11, NSP przy ul. Szklarska, SPI oraz Katolickiej SP. Prace oceniała Pani Alicja Kaczmarek, plastyk z Kujawskiego Centrum Kultury. Jury brało pod uwagę estetykę wykonania, oryginalność pracy oraz samodzielność pracy dziecka. Przyznano następujące nagrody i wyróżnienia.
Nagrody:
Kacper Nadolski kl. I b SPI
Kinga Bąkiewicz kl. III c SPI
Martyna Majchrowska kl. III SP6
Marta Mitlaszewska kl. IIIf SP11
Bartosz Tuszyński kl. IIIc SPI
Mikołaj Mościcki kl. Ib SPI
Wyróżnienia:
Oskar Piotrowski kl. IIIa SP 6
Wiktoria Jarowska kl. IIIb SPI
Anna Puszczykowska kl. IIa KSP

Tymczasem w poniedziałek 12 czerwca w Filii nr 7 w godzinach pracy placówki wyświetlane były na projektorze pocztówki z widokiem budynków i ulic dawnego Inowrocławia, pochodzące ze zbiorów Czytelni Regionalnej. Czytelnicy odwiedzający bibliotekę mieli okazję nie tylko do wspominania minionych czasów, ale także porównania obecnego wyglądu miasta do dawnego.

Rozmiar czcionki
Zmień kontrast